Sözleşmeler

Domain Sözleşmesi

Domain Sözleşmesi

Bu metin www.veriloji.com sitesinin domain politikasını içermektedir. Bu sözleşme domain sözleşmesi olup, ürün, servis ve hizmetler için ayrı sözleşmeler www.veriloji.com adresinde SÖZLEŞMELER adresinde bulunmaktadır.

Veriloji Bilişim Hizmetleri www.veriloji.com domain tescil ve transfer politikası

1-Şartların Kabulü

Kullanıcı www.veriloji.com sitesine kayıt olduğu andan itibaren tüm şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

2- Alan Adı Tescil ve Transfer İşlemleri

Alan adı tescil işlemlerinde “ilk gelen alır” prensibi yer almaktadır. Tescil haklarının dağıtımı ABD menşeli, bağımsız kuruluş ICANN (www.icann.org) tarafından sağlanmaktadır. ICANN tarafından yönetilen kök sunuculardaki alan adı tescil veri tabanları 8 saatte bir güncellenmektedir. Veriloji.com üzerinden tescil ettirilen bir alan adı 1-2 saat ara ile başka bir tedarikçi üzerinden ve farklı bir kullanıcı aracılığı ile sipariş verilebilir ve kayıt ettirilebilir. Veri tabanlarının güncelleme periyodundan kaynaklanan bu tip durumlarda söz konusu alan adının Veriloji.com tarafından tescil edilememesi vukuu bulabilir. Böyle durumlarda kullanıcıya ücret iadesi yapılır ve ücret iadesi ile ilgili hükümler tatbik edilir.

Havale taahhüdü ile siparişi oluşturulan alan adı tescil ürünleri, havale taahhüdü ile oluşturulan siparişlerin dekont doğrulamasından kaynaklanabilecek gecikmelerden dolayı havale taahhüdü yapan kullanıcıya sağlanamayabilir. Aynı ürün farklı bir kullanıcı aracılığı ile kredi kartı kullanılarak sipariş verilmek sureti ile anında Veriloji.com veya başka bir tedarikçi aracılığı ile satın alınabilir. İş bu sebeple havale taahhüdü ile siparişi oluşturulan alan adı tescil ürünleri için, ürünlerin havale taahhüdü ile sipariş oluşturulan kullanıcılara sağlanması hususunda bir teminat yoktur. Veriloji.com üzerinden yapılan alan adı tescil işlemleri ICANN tarafından akredite edilmiş olan Resellerclub adıyla anılan Public Domain Registry . tarafından sağlanmaktadır. .com, .net, .org, .info, .biz tescil ürünleri ABD malıdır, hizmetin alındığı yer ABD’dir. Bu alan adlarının tüm operasyonları ABD’de gerçekleşmekte olup, transfer, ücretlendirme vb. gibi bütün operasyonlar ABD kanunlarınca ve ICANN hükümlerince denetlenmektedir. .com, .net, .org vb. gibi ABD menşei alan adları konusunda her tür uzlaşmazlık ve ihtilaf sadece ICANN tarafından tayin edilmiş olan güvenilir hakem heyetlerince veya mahkemelerce çözümlenebilir. Başka karar mercilerinin verdiği kararlar ancak uluslararası hukuk çerçevesinde değerlendirilebilirler. Uzlaşmazlık konusundaki prosedür ve yönetmelikler ICANN tarafından http://www.icann.org/en/udrp/udrp.htm adresinde ilan edilmekte ve güncellenmektedir.

ABD menşei alan adları ile ilgili işlemler ve operasyon akışı değişiklik gösterebilir. Bu alan adlarının operasyonları, (transfer, uzlaşmazlık, hatırlatma ve kontrol mesajları vb. gibi) esnasında tüm dünyadaki tüketiciler ICANN tarafından yürürlüğe konulan ve konulması planlanan yabancı dilde ek sözleşme, e-posta ve formlar ile karşılaşabilirler. ICANN bütün akredite yazmanların sözleşmelerinin uygunluklarını denetlemektedir. İşbu sözleşmedeki parantez içindeki İngilizce bölümler ICANN tarafından denetim amaçlı olarak zorunlu tutulmuştur. . Bütün yeni tescil edilmiş TLD alan adları için "Yeni Yaratım Süreci" (Add Grace Period) 5 gündür. (http://www.icann.org/en/announcements/announcement-17dec08-en.htm) Ancak zaman dilimi farkı sebebi ile EMEA bölgesinde 4 gün olarak uygulanabilmektedir. 

Tescil süresi dolmuş ve kullanıcı tarafından tescil yenilemesi yapılmamış (.com, .net, .org, .info ve vb. gibi uzantılı ICANN denetimine tabi olan) alan adları ”Yenileme Askısı” periyodu içine düşerler. “Yenileme Askısı” (Renew Grace Period) .COM, .NET .ORG ve.INFO alan adları için 30 gündür. Yenileme Askısı sürecinde kullanıcı tarafından yenileme yapılmadığı sürece alan adı sahibi Veriloji.com’dur. Bu zaman zarfında kullanıcı tarafından yenileme yapıldığında alan adı tekrar kullanıcıya aktarılarak kullanıma açılır. Yenileme askısı süresi boyunca yenileme işlemi yapılmamış alan adları (30 gün sonunda) "Silinme Askısı" periyoduna geçerler. Bu periyot içinde bulunan ve tekrar yenilenmek istenen alan adları için geri kurtarma işlem ücreti 95 USD’dir.

TR uzantılı domain kayıt siparişlerinde eğer domain belge gerektiriyor ise, kullanıcı domain kaydı için gerekli belgeleri tarafımıza göndermekle yükümlüdür. Veriloji.com .tr uzantılı alan adlarını NIC.TR adresi üzerinden yapmaktadır. Alan adı tahsis ile ilgili hükümlere NIC.TR adresi üzerinden ulaşılabilir. (https://www.nic.tr/forms/politikalar.pdf?PHPSESSID=1563441622957023657762044)

  • Microsoft Logo Microsoft© Windows©
  • Centos LogoCentOS
  • Whmcs LogoWHMCS
  • Plesk Logo Plesk Kontrol Panel
  • Cpanel Logo Kontrol Panel
  • Vesta Logo Vesta Kontrol Panel
  • Let's Logo Let's Encrypt
  • Wordpress Logo WordPress Hosting
  • Asp.Net Logo .Net &.Net Core